Titulní obrázek

Nová Honda CR-V má problémy s dveřmi

Další svolávací akce? Ano, tentokrát jde o model Honda CR-V modelového roku 2012. U nás se tato generace zatím ani neprodává. Svolat se nyní musí 321.453 exemplářů tohoto auta. Problém je v použití vnitřních klik dveří řidiče a spolujezdce. Západky dveří nejdou pořádně uzavřít, dveře se diky tomu mohou samovolně otevřít.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Honda poznamenává, že tento problém zatím nevedl k nehodě nebo dokonce zranění. Svolávací akce bude zahájena v polovině letošního srpna. V servisu budou postiženým automobilům vyměněny zámky obou předních dveří. U některých exemplářů CR-V budou navíc vyměněny vnitřní kliky dveří. 

Jen ve Spojených státech se svolávací akce týká 166.609 exemplářů CR-V. Nová generace CR-V se v USA začala prodávat ke konci loňského roku, SUV japonské značky patří mezi nejprodávanější vozy na americkém trhu. Stejný problém trápí také Acuru ILX modelového roku 2013. Do servisů v USA musí 6.228 kusů tohoto sedanu, který je vlastně luxusní verzí Hondy Civic. Automobil se na americkém trhu začal prodávat letos na jaře.