Titulní obrázek

Nová Honda Accord je na světě

Dlouho očekávaný model Accord konečně odhalila japonská Honda a zveřejnila oficiální snímky. Rychlostí předstihla Mazdu 6. Premiéru má dokonce i verze kupé.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Jak dlouho se vlastně čeká na Hondu Accord? O nové generaci se mluví snad déle než rok, ale teprve teď jsou na světě první snímky, i když o technice toho ještě moc nevíme. A navíc se koukáme na americkou verzi, i když ta evropská, aspoň v případě sedanu, se asi moc lišit nebude.

Spolu s čtyřdveřovým sedanem Honda Accord vypustila automobilka i snímky modelu Coupé, který by mohl navázat na tradici dvoudveřového modelu Prelude. Opět nezbývá než čekat, jestli se tohle auto bude vozit i do Evropy. Minulá generace se toho ale nedočkala.

Pod kapotou americké verze bude určitě pracovat benzínový čtyřválec a šestiválec, ale nepočítáme s tím, že by i evropská verze dostala šestiválcový pohon (jakkoli by byl příjemný). Ta místo toho dostane čtyřválcový diesel a ne jen modernizovaný motor 2,2 litru, ale také se určitě představí s dlouho očekávaným dieselem 1,6 litru, který automobilka odhalí na autosalonu v Paříži.