Titulní obrázek

Honda NSX

Japonské automobilce Hondě se zachtělo namířit zpět mezi supersporty. Novinka NSX se představila již v lednu na autosalonu v Detroitu. Vůz má i hybridní pohon všech kol.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Poslední informace okolo Hondy NSX se točily okolo představení produkční verze. Premiéra byla plánována na letošní autosalon v Detroitu. A termín navíc potvrdil i jeden z vrcholných manažerů automobilky.

Návrat mezi výrobce supersportů Hondě zabral dlouhou dobu, vždyť od představení první generace uběhlo už 22 let. Nový model částečně naváže na vysokootáčkový šestiválec, který doplní moderní technologie. Benzínový 3,5 litrový motor bude fungovat s dvojicí elektromotorů, se kterými by v součtu mělo na všechna čtyři kola putovat až 400 koní.

To by mělo být dost na to, aby Honda NSX dosprintovala na stovku pod pět vteřin a atakovala rychlost 300 km/h. To nám vlastně připomíná, že Toyota pracuje na nástupci Supry, takže se tu schyluje k pořádnému národnímu souboji, který určitě opepří i Nissan GT-R. Uvidíme, komu se na trhu podaří lépe.