Titulní obrázek

Honda má v plánu riskovat

Názory na specifikace modelu Honda Civic jsou velmi různé. Evropská navazuje na tradiční osmičku svými tvary, kdežto u americké vůz sklidil velkou kritiku ve všech médiích. Důvodem byly bezvýznamné tvary. Dostupné informace hovoří o vývoji již desáté řady, ovšem na straně Američanů.

Také nový hybridní supersport NSX, který v USA nese značku Acura, bude dokončen zde a přijdou i další modely. Novým prezidentem společnosti Honda R & D Americas v Raymondu (stát Ohio) se stal již v dubnu Erik Berkman, který tuto informaci sdělil na výročním semináři Centra automobilového výzkumu. Berkman poznamenal, že byl jmenován do této funkce zčásti protože rád hraji ofenzivně. Honda za oceánem potřebuje být konkurenceschopná a odolná vůči silnému jenu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Loni její Accord v prodejích poprvé překonal Nissan Altima a ve střední třídě roste tlak i z Jižní Koreje, konkrétně od Hyundaie. Soupeři a menší zkrátka nespí, a to ani o segment níže. Americké výzkumné a vývojové centrum Hondy v současnosti zaměstnává 2 tisíce lidí a v budoucnosti se toto číslo pravděpodobně vzhledem k rozšíření aktivit ještě zvýší. Rozsah aktivit společnosti je na stejné úrovni s Japonskem, kde se auta vyvíjejí už více než padesát let. Ale jako organizace funguje velmi dobře a úroveň dovednosti techniků je srovnatelná. Honda je velkou společností, která má v plánu riskovat.