Titulní obrázek

Honda má neustále problémy s poruchami svých vozů

V médiích neustále přibývají zprávy o problémovosti vozů Honda po celém světě. Nyní automobilka stahuje 870.000 automobilů k opravě. Vůz se může nekontrolovatelně rozjet. Což není moc dobrá zpráva. 

Opatření se týká starších modelů, které se prodávají především ve Spojených státech. Zahrnuje vozy Honda Odyssey, Pilot a Acura MDX. Všechny svolávané automobily jsou vybaveny automatickou převodovkou. Hrozí u nich nebezpečí, že se rozjedou i poté, co řidič vytáhne klíče ze zapalování.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

V souvislosti s tímto problémem bylo v USA hlášeno 16 nehod, které způsobily dvě zranění. Honda Motor zvýšila ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září čistý zisk o 36 procent na 82 miliard jenů (19 miliard Kč). Její prodej stoupl na 996.000 vozů z 678.000 vozů před rokem, kdy se potýkala s negativními důsledky ničivého zemětřesení v Japonsku.

Bohužel, automobilka si neuvědomuje, že díky jejím nedbalostem mohou umírat nevinní lidé. Uvidíme, jaké kroky Honda podnikne.