Titulní obrázek

Další svolávací akce, tentokrát jde o Hondu CR-V

Svolávací akce se v poslední době doslova množí. V současné době svolává Honda do servisů 489 000 vozů modelu CR-V a to jak v Evropě, USA, tak také v Africe. Důvodem je vznícení ovládání okének poté, co do něho nateče dešťová voda.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Japonská automobilka Honda Motor Co v Evropě a ve Spojených státech stáhne k opravě 489 000 vozů modelu CR-V. Podle agentury Reuters se ukázalo, že do ovládání otevírání okna na straně řidiče může zatéct dešťová voda, která může případně způsobit, že se součástka přehřeje a zapálí. Problém se týká aut vyrobených v letech 2002 až 2006.

V Evropě oprava čeká asi 220 000 vozů CR-V, ve Spojených státech přibližně 268 000 a méně než sto v Africe, informovala v neděli mluvčí Hondy. Zatím se ví o pěti případech, kdy ovládání okénka chytlo, ale nejsou informace o tom, že by se v důsledku toho stala nějaká dopravní nehoda, nebo se někdo zranil. Honda, která je třetí největší japonskou automobilkou, odhadované náklady oprav aut neuvedla.

Honda musela nedávno svolat do servisu více než 600 000 vozů Accord v USA. Zde mohl požár pod kapotou pro změnu způsobit únik kapaliny z posilovače řízení.